středa 30. října 2013

Podzimní napětí s Dominem #20 - Cotton Malone


Série historických thrillerů s postavou Cottona Malona čítá již osm knih, a tak těm, kteří nevědí, o koho jde, je na čase vám ho představit. Cotton Malone je bývalý agent organizace Magellan Billet Ministerstva spravedlnosti Spojených států. Po odchodu z aktivní služby se uchýlí ke koníčku a zálibě, kterou odsouval na druhou kolej a tou jsou knihy. Z Ameriky se přestěhuje do Dánska, kde si otevřel knihkupectví a snaží se držet dál od všeho, co ho provázelo v „minulém životě“. Vypadá to, že se ale nedokáže držet daleko od problémů, a tak cestuje po celém světě, kde se snaží zabránit hrozbám, o kterých by raději nevěděl. Společně s charismatickou, inteligentní a nadmíru schopnou Cassiopeiou Vitt sledují častou pouhé historické zmínky a legendy.

Z Cottona můžete mít trochu pocit, že je to smolař, protože jeho snaha zmizet z hledáčku všemožných organizací vychází vniveč. Nicméně je to velice schopný chlap, zásadový, který je odhodlán pomoci, když je o to požádán. A když mu někdo sáhne na rodinu, je k nezastavení.

V současné době tahle série čítá osm vydaných knih a devátá je připravovaná na příští rok (Templářské dědictví, Alexandrijská knihovna, Benátská zrada, Rukopis Karla Velikého, Pařížská pomsta, Císařova hrobka, Jeffersonova šifra, Královský klam, The Lyncoln Myth). A jak by si sám autor představoval „živého“ Cottona Malona? Jak George Clooney. Myslím, že by stálo za to, zfilmovat alespoň jednu knihu s tímto charismatickým chlapíkem. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Hlavně slušně :)