About meKdo se ukrývá za přezdívkou Kristiana Alex a píše tyhle stránky? 

V tom běžném "oficiálním" světě jsem Kristýna, šestadvacetiletá holka, bydlící kousek za Prahou v takovém malém městě zvaném Brandýs nad Labem - Stará Boleslav. Úspěšně jsem dokončila bakalářské studium Veřejného zdravotnictví v Českých Budějovicích, po několika letech jsem změnila práci a v současné době pracuji jako Asistentka pracovního lékařství a ve volném čase se kromě čtení a blogu věnuji se dětem v organizaci Kazimírka a zpívám v souboru SuitUp.

Nicméně, přes všechny možné a nemožné koníčky, které prošly mým životem, a že jich nebylo málo, mi zůstalo pár, které miluji nade vše. Těmi je hudba a literatura. Knížky jsem milovala odmala. Asi nikoho nepřekvapí, že jsem četla dívčí romány, ale kolem dvanácti třinácti jsem začala objevovat svět lékařských románů (např.Robin Cook) a thrillerů. Tam jsem se takříkajíc "zasekla" a už jsem se jich nepustila. Moje srdce a duše jednoduše potřebuje tu správnou dávku napětí, adrenalinu a krve. Asi je to divné, ale od té doby, co čtu Deavera, Reichs, nebo Browna mi romantické příběhy nic neříkají. Připadá mi, že v těch knihách mnohdy něco chybí. Ale ne vždy. Prostě jen mám ráda takovéto knihy, na tom nic nezměním.

Tenhle blog je určitým průřezem nejen čtenářskou vášní, ale i tou "spisovatelskou". Pokud se to tedy tak dá nazvat. Řekla bych, že jsem svým způsobem "skladatelka" než spisovatelka - básnířka. Mnozí si jistě totiž povšimli mých pokusů o básně. Je to jen jiný způsob, jak dát myšlenkám a pocitům tvar. A to, že je publikuji je jen třešnička na dortu.

Jsem strašně ráda za jakýkoliv komentář, za cokoliv, co mi řekne, že se vám tu líbí (nebo i nelíbí). Je to podnět k tomu se zlepšovat, hledat způsoby, jak věci měnit.  

V případě nabídky spolupráce pište prosím na tento email kristyna.pekarek@gmail.com