neděle 22. ledna 2012

Posuď knihu podle obalu #2

Nedělní meme od Syki @Knižní doupě


Jíst, meditovat milovat – Eat, Pray, Love
Autor – Elizabeth Gilbert
Počet stran - 348
Vydáno – 2008
Nakladatelství - Metafora

Anotace
Elizabeth Gilbert má vše, co se od moderní ambiciózní Američanky očekává: manžela, dům a úspěšnou kariéru. Jenže místo aby se cítila šťastná a naplněná, ji pohlcuje panika, zoufalství a zmatek. Odhodlá se tedy k radikálnímu kroku a úplně sama se vydá na roční pouť kolem světa.

V Itálii studuje umění rozkoše, učí se italsky, flirtuje, nezřízeně hoduje a přibere deset nejšťastnějších kilogramů svého života. V Indii absolvuje čtyřměsíční duchovní cestu do vlastního nitra, na níž nechybí ani tak zdánlivé protiklady jako je vztek, transendentální meditace, černý humor, mantry a vize. V Indonésii, kde se stane žačkou svérázného starého šamana, pak hledá svůj konečný cíl: rovnováhu, schopnost vybalancovat svůj život mezi světským potěšením a pravou zbožností.

Obálka
Oproti české obálce se mi opravdu líbí. Chápu, že nalákat čtenáře na Julii Roberts je snazší, ale tenhle původní obal má svoje kouzlo. Když je slovo „eat“ vyskládáno z těstovin, to samo o sobě navozuje atmosféru nějakého jižního státu, nejlépe Itálie. Někomu se může zdát moc jednoduchá, ale v tomhle případě si myslím, že v jednoduchosti je krása a půvab. Proč zbytečně dělat přeplácanou obálku, která by stejně neřekla nic víc, spíš míň. Co jsem se dívala, tak většina států nechala původní obálku, sem tam se objevila obálka s filmovou adaptací. Jedno by mne opravdu zajímalo – proč mají nakladatelství tendence měnit obálky? Zrovna tady to až tak vidět není, ale mnohdy tu obálku absolutně změní, že nemá nic společného s dějem a celou knihou. Toť ale pouze můj osobní názor.

Obálka „Eat, Pray, Love“ se mi velice líbí a doufám, že se dokopu k tomu si tuhle perfektní knížku přečíst.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Hlavně slušně :)