středa 10. dubna 2013

Waiting on Wednesday #44

Breaking the Spine

Představ knihu, kterou si chceš přečíst


Prázdné místo - Casual Vacancy
Autor - J. K. Rowling
Počet stran - 544
Vydáno - 2013
Nakladatelství - Plus

Anotace

Po nenadálé smrti čtyřicátníka Barryho Fairbrothera zůstane Pagford v šoku. Je to zdánlivě idylické anglické městečko s dlážděným náměstím a starobylým opatstvím, ale za hezkou fasádou zuří tichá válka. Bohatí válčí s chudými, teenageři s rodiči, manželky s manželi, učitelé se žáky. 
Pagford rozhodně není tím, čím se zprvu zdá. Prázdné místo, které po Barrym zůstane v městské radě, se brzy stane katalyzátorem největší války, jakou město zažilo. Kdo bude triumfovat ve volbách provázených vášněmi, pokrytectvím a nečekanými odhaleními? 

Co si budeme o téhle knize povídat. Nejen pro mne ale i pro spoustu dalších je velikým lákadlem. A ač nejsem fanynkou Harryho Pottera a knížky J.K.R. jsem nečetla, tohle je něco jiného. Dlouho jsem přemýšlela, jestli si ji přečíst, ale pak jsem si řekla, že tomu musím dát šanci a zkusit to. Už jen proto, že nemám srovnání s autorčiným stylem tvorby. A když už mám knihu doma, co nejrychleji se do ní pustím.

7 komentářů:

 1. To by som aj ja rada len zo zvedavosti 8) Inak ma anotka až tak nezaujala, ale tak Jo mám rada, tak ktovie čo vyparádila 8)

  OdpovědětVymazat
 2. Někdy bych se do ní také ráda pustila, abych viděla, jak píše jiný žánr :)

  OdpovědětVymazat
 3. wait a minute... tys nečetla HP?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bez mučení přiznávám,nečetla. Všechny mám doma,ale vůbec mě to neláká. Možná až nebudu mít co číst :-D

   Vymazat
  2. Ach jo... :-/ :( :D lituju tě.. nejlepší roky mého života byly s Harrym :D

   Vymazat
  3. Já je trávila s Deaverem nebo Cookem :D Ale asi si to teda přečtu ;)

   Vymazat
 4. Pokud si viděla filmy (což asi jo), tak už to nikdy nebude ono.. už to prostě nemůže být ono.. on i ten věk hraje velkou roli..

  OdpovědětVymazat

Hlavně slušně :)