neděle 3. listopadu 2013

Podzimní napětí s Dominem #24 - Steve Berry - Královský klam

Dnes se podíváme na čerstvou novinku s Cottonem Malonem Královský klam
Rozhovor se Stevem Berrym si dáme hezky večer
Anotace

Opravdu jste si mysleli, že už byla všechna tudorovská tajemství odhalena?

Bývalý agent Cotton Malone se na vlastní kůži přesvědčil, že cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. Původně jen chtěl vzít syna na prázdniny do Dánska, ale nedokázal odmítnout přátelskou službu své bývalé nadřízené: slíbil ji, že s sebou vezme také patnáctiletého kapsáře Iana a na londýnském letišti ho předá policii.

Po přistání se  z údajných policistů stanou únosci a oba chlapci zmizí. Zoufalý Malone pochopí, že se znovu nedobrovolně zapletl do vysoké zpravodajské hry - tentokrát ovšem nejde jen o geopolitickou moc, ale také o šokující tajemství z tudorovských dob, které by mohlo otřást současnou podobou Británie. Co když skutečně existuje dokument, který by Angličany přinutil opustit Severní Irsko? Co když skutečně lze napadnout legitimitu poslední tudorovské královny Alžběty I.?

Odpovědi na tyto otázky zajímají především CIA, která jich hodlá zneužít k vydírání britské vlády. Do čela tajné operace Královský klam je jmenován Blake Antrim, který ovšem při plnění úkolu sleduje i své osobní, ryze sobecké cíle... Zoufalý Malone se tak ve snaze o záchranu života unesených chlapců sám ocitá ve smrtící smyčce, z níž vede jen jediná cesta: zmocnit se klíče k pravdě a zabránit děsivým důsledkům, které by dávné tajemství mělo na současný svět.

2 komentáře:

  1. Aha tak to jsem vážně pozadu, že už vyšla další :) Aspoň vím jeden dárek k Vánocům pro někoho! :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Taky jí budu pořizovat jako dárek :) Už jí mám pro sebe doma, ale i tak :D

      Vymazat

Hlavně slušně :)