neděle 8. ledna 2012

Posuď knihu podle obalu

Utrpení neviňátek - Suffer the Children
Autor: Saul John
Vydání: 2011

Anotace
V městečku Port Arbello jako by se zastavil čas. Jako by se zastavil přesně před sto lety, kdy zdejší temný les prořízl smrtelný výkřik dítěte, který však nezaslechl nikdo z místních, pouze jeho otec. A ten zoufalému děvčátku nepomohl, protože jeho utrpení sám způsobil. V zájmu zachování rodinné cti zvolil pachatel dobrovolnou smrt a hrůzný zločin zůstal nevysvětlen.
O sto let později se ve starobylém sídle rodiny Conbergových začnou dít podivné věci. Malou Sarah potká neštěstí, po němž oněmí a musí začít chodit do školy pro duševně postižené. Ze dne na den přestane důvěřovat matce, začne se bát otce a zcela se upne k sestře Elizabeth. Ta jediná ji chápe, ta jediná ví, co potkalo malou sestru, ale mlčí. Sama totiž prochází podivnou proměnou, které nedokáže zabránit. Jako by ji cosi stále táhlo do lesa, který mají obě sestry zapovězený…
Obal: Na první pohled mne upoutal nejen lehce morbidní obrázek, ale i zvolený styl písma. Velice jsem ocenila, že namísto dítěte byla zvolena panenka, i když obklopena krví. Oproti originálnímu obalu mi připadá důstojnější a ne tolik děsivá. Tlumené barvy mě asi dokáží upoutat víc, než kdejaká křiklavá obálka, takže i proto jsem po ní sáhla.
I díky anotaci se opravdu těším, až si jí přečtu.

Meme je z dílny Syki a jejího Knižního doupěte.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Hlavně slušně :)